Barvy a minerály

Zde uvidíte jaké barvy a minerály ráda používám. Jak na nás působí? Ideální je, když si samy procítíte, co vás momentálně přitahuje. Důvěřujte si.

TYRKYSOVÁ – TYRKYS – TYRKENIT

Vibrace této barvy a příslušné minerály jsou tradičně připisovány k páté, krční, tvůrčí čakře. S tyrkysovou barvou souvisí též planeta Uran,  a blesková intuice. Tyrkysová a tyrkys by měli působit na komunikaci a celkově nás osvěžit. Osobně jí miluji a považuji jako jednu z top barev. 


RŮŽOVÁ – RŮŽENÍN

Tradičně je přisuzována (kromě jemně zelené) k srdeční, čtvrté čakře a planetě Venuši. Otvírá a harmonizuje naše srdce a schopnost milovat. Top barva. 


FIALOVÁ – AMETYST

Třetí top barvou je pro mě fialová a ametyst. Tradičně je její vibrace spojována s korunní, sedmou čakrou a planetou Neptun. Měla by nás harmonizovat, spojovat s duchovní podstatou a ladit na duchovní cestu. 


BÍLÁ – KŘIŠŤÁLOVÁ – KŘIŠŤÁLY

Bílá je spojována s očistou a vnitřní čistotou, křišťály pak také s duchovní dimenzí a 7. čakrou. Křišťály jsou nádherné, kombinuji je se všemi minerály.


ŽLUTO-ORANŽOVO – ZEMITÉ MINERÁLY

Sardonyx,  žluté avanturíny, citríny, meruňkové acháty a karneoly. Ty všechny používám, když potřebuji vyjádřit oranžovou a její odstíny. Tyto minerály a jejich vibrace jsou tradičně spojovány s druhou a třetí čakrou, se Sluncem, naší vůlí a hranicemi (3. čakra) a s naším uzemněním, smyslností, sexualitou, schopností navazovat vztahy a láskou k sobě (2. čakra). 


MODRÁ – LAPIS LAZULI A SODALIT

Tmavě modrá je spojována s 6. čakrou, třetím okem a tedy i intuicí a moudrostí. Stejně tak s planetou Saturn. Pouívám lapis lazuli a sodalit.


ZELENÁ – MALACHIT, AVANTURÍN A OLIVÍN

Zelená barva je spojována se čtvrtou, srdeční čakrou a s Lunou. Jarní teplá zelená rezonuje s olivíny a chladivější odstíny zelené pak s malachitem a zeleným avanturínem.


DUHOVÁ – ČAKROVÁ

Ametysty, sodality, tyrkenity, olivíny, žluté avanturíny, citríny, meruňkové acháty, karneoly a granáty. Celé spektrum barev a vibrací.